V tednu od 19. do 21. avgusta, smo v Mirni Peči obhajali tridnevnico v čast blaženemu Alojziju Grozdetu. Prvi dan, v četrtek, smo v župnijski cerkvi sprejeli Grozdetove relikvije in v molitvi pred Najsvetejšim prosili za družine. Drugi dan je bil namenjen mladim, zato smo ga z glasbo in s petjem pri sv. maši sooblikovali mladi. Po maši pa smo pripravili še kratek koncert duhovno-ritmične glasbe in ga popestrili z branjem nekaj izbranih Grozdetovih pesmi. Sobota je bila posvečena molitvi za duhovnike in nove duhovne poklice. Ta dan smo relikvije svetnika v procesiji ponesli v karmeličanski samostan, kjer so dobile svoje stalno mesto.

 

Vsi trije dnevi so bili duhovno zelo bogati. Spoznavali smo mučenca, ki je bil marsikomu, kljub udeležbi na evharističnem kongresu, še vedno tuj in nepoznan. Sedaj ga poznamo. Približal se nam je s svojim življenjem in s svojimi plemenitimi lastnostmi. Imamo zgled! Na nas pa je, da blaženega Alojzija začnemo posnemati in mu izročati svoje molitve v priprošnjo k nebeškemu Očetu.

Med slikami pa najdete še fotoposnetke od vsakega dne posebej.