"Lea, zapri vrata!" zakliče Leina babica. "Babi, ne, to so vrata nebeška. Odprta morajo biti. Kako bom sicer prišla v nebesa k Jezusu, njegovemu Očku in Mariji?" okleva Lea.

"Lea, nič ne skrbi, saj je Marija tista, ki jo imenujemo Vrata nebeška. Ona bo poskrbela, da bo vse lepo in prav. Zdaj pa zapri že vendar vrata, potem ti bom pa vse razložila. "

Lea se obotavlja, malo menca, nazadnje pa le uboga babico. Pride k njej in ji zleze v naročje. "No, zdaj pa povej!" jireče.

"Prav", reče babica. "Se spomniš, kaj se je zgodilo zadnjič, ko ste šli v kino gledat risanko?" "Ko je mamica pozabila karte, ki jih je kupila, doma na mizi?", vpraša Lea. "Takrat ja," reče babica. "Ja očka je moral dirkati domov ponje, da nas je gospa v kinu še pravi časspustila v dvorano."

"No, vidiš Lea, v nebesih pa je čisto drugače. Nebesa nimajo vrat, Marija vsakogar vabi, naj le stopi vanje, naj pride v nebesa, kjer bo vso večnost srečen. Njen Sin Jezus je že vnaprej preskrbel vstopnico za vse ljudi, ki želijo vstopiti. Ta vstopnica je njegovo življenje, ki ga je daroval za nas, da bi mi lahko živeli ne samo na zemlji, ampak vso večnost. Marija nas vedno znova vabi, naj sprejmemo to njegovo darilo in tudi mi postajamo odsev nebes, vrata, ki bodo druge ljudi vodila v nebesa. Zato Marijo imenujemo Vrata nebeška"

Današnji izziv

Danes te čaka čisto poseben izziv. Za začetek najprej pomisli, koliko različnih talentov ti je podaril Jezus. Nekateri zelo lepo rišete, barvate, ustvarjate, drugi lepo pojete, igrate na inštrument, plešete, znate odlično igrati kakšno igro, šport ... Jezus ti je te talente podaril, da boš tudi z njihovo pomočjo lahko drugim zgled. Na nek način so lahko tvoja »vstopnica za nebesa«. Danesjih na primerlahko podeliš z bližnjimi.

Doma pripravite domače gledališče. Vsak izmed vas naj pripravi kratek nastop. V zgodbi smo slišali, da je Leina mamica doma pozabila karte za kino. Brez kart torej ne bo šlo. Vaše današnje vstopnice naj bodo vaša dobra dela (lahko pobrišeš mizo, zložiš nogavice, posesašstanovanje ...). Da bo vaše domače gledališče še bolj podobno pravemu, lahko vstopnice tudi izdelate. Poskrbite tudi za prostor, stole, oder ... predvsem pa domišljiji pustite prosto pot!

Danes bi se tir ad zahvalil za ta dan in spoznanje,
s koliko različnimi talenti sem obdarjen.
Po njih mi sporočaš, da sem Božji dar, enkraten in neponovljiv.
Želim si postati odsev nebes,
vrata, ki bodo tudi druge ljudi vodila k Tebi.

Amen. 

Čas zame, za naju ... Osmi dan: Čas zame, za naju ...

Tudi tebe, vaju danes čaka poseben izziv. To bo večer, ki bo namenjen samo tebi, vama.

Kdaj si si nazadnje ogledal film, ki te je še posebej nagovoril in te še nekaj časa spremljal v mislih? Kdaj si si sploh nazadnje vzel časle zase, le za vaju?

Danes ne zamudi te priložnosti. Oglej si film Soba vojne (War room, 2015) in pusti, da te s svojo zgodbo nagovori. Z nekaj iznajdljivosti ga najdeš na internetu oz. na povezavi, ki je objavljena pod tem prispevkom.

Brez vstopnic tudi tokrat ne bo šlo. Tvoja vstopnica bo drobna pozornost za drugega. Preseneti ga na izviren način, pripravi prigrizek, pijačo, ki jo ima še posebejrad/a, pripravi prostor in z njim preživi prijeten večer.

Po ogledu filma podelita svoje občutke, spoznanja drug z drugim, v skupni molitvi pa se zahvalita za ta večer, za vse skupne trenutke, ki sta jih in jih še bosta doživela.