Lea sanjari. "Rada bi bila bogata. Bila bi princesa in bi živela v gradu. Ne, ne v gradu, še raje bi živela v hiši iz zlata!"

"Ne moreš živeti v hiši iz zlata", ji reče bratec Martin. "Se ti ne zdi, da bi bilo v zlati hiši hladno in pusto?"

"Saj tudi Jezus v cerkvi živi v zlati hiški!", mu Lea ne ostane dolžna.

"Ampak Jezusova prva hiška je bila naša nebeška mamica Marija", nadaljuje Martin.

"Je potem tudi naša mami hiša zlata, saj tudi ona pričakuje dojenčka?" "Pravzaprav res, vsaka mama, ki nosi otroka, je nekaj res posebnega, ker njen otrok ni rojen samo za ta svet, ampak za nebesa. Otrok, ki ga bo rodila, bo živel vso večnost. To je res nekaj velikega!

Toda Marija je posebna mamica, ker je nosila prav posebnega dojenčka. Nosila je Jezusa, ki je človek in Bog hkrati. Zato je njeno naročje tako zlato kot je zlata Jezusova hiška v cerkvi. in zato Marijo imenujemo: Hiša zlata!"

Današnji izziv

Danes si v zgodbi slišal, da je bila Marija Jezusova prva hiška – nosila ga je pod srcem do njegovega rojstva. Tam je bil na varnem.

Danes lahko vprašaš svojo mamico, kako je bilo, ko je ona pod svojim srcem nosila tebe. Gotovo ima veliko fotografij, le pocukaj jo za rokav.

Tvoja današnja naloga pa je, da narediš svojo hišico za Jezusa. Med sprehodom se ozri okoli sebe, poišči raznobarvne naravne materiale, ki jih lahko uporabiš za izdelavo in okrasitev hišice za Jezusa (storži, veje, listje, zemlja, mah,…). Če ne moreš v gozd, izdelaj svojo hiško iz papirja, kartona, blaga ... Bodi iznajdljiv!

Marija,
danes se ti zahvaljujem
za dar življenja.
Hvala ti za mamico,
ki me je nosila pod srcem
in bila moja varna prva hiška.
Vlij ji poguma in moči v dneh,
ko se sooča s preizkušnjami.

Amen.

Čas zame, za naju ... Enajsti dan: Lepota ...

Danes se za trenutek ustavi in pomisli, kako izgleda "tvoja hiška", tvoj dom, kjer živiš.

Skrbiš za njegov izgled? Ti je pomembno, kako se v njem počutiš? Kateri je tvoj najljubši kotiček?

Prostor, v katerem si, zaživi šele s tabo, z ljudmi, ki so ob tebi, z vašimi medsebojnimi odnosi.

Včasih si zaželiš miru, praznega kotička, kjer boš lahko sam. A vedno se rad vrneš v svoj dom.

Danes se pri večerni molitvi zahvali za svoj dom. Morda ni tak, kot si vedno sanjal, je pa tvoj in se v njem počutiš doma.

Zahvali se Jezusu za vse, s katerimi deliš svoj dom in sebe.

Objemi jih in se jim zahvali, da ste lahko skupaj.

In razmisli: "Je v tvojem domu dovolj prostora tudi za Jezusa? Se čuti pri tebi dobrodošlega in sprejetega?"