Z današnjim dnem se je v naši župniji zaključil teden, ki smo ga preživeli skupaj z otroki, teden oratorija. Letošnji oratorij je potekal pod geslom "Grem jaz". V zgodbi, ki smo jo spremljali skozi teden, smo spoznali življenje Marije Dominike Mazzarelo in ostalih sester, s katerimi je živela skupno življenje. Na katehezah smo se učili o preprostosti, potrpežljivosti, pomoči drugim ... Po katehezah je bil čas za delavnice, kjer so otroci izdelovali razne preproste igrače, pa tudi uporabne izdelke. Nato smo ob 12h odšli v cerkev, kjer smo se prijetno ohladili, ter pred Jezusom umirili svoje duše. Ko smo pojedli kosilo, so se pričele popoldanske igre, ki so nam pobrale še zadnje atome energije, ki je ostala v nas.

Za boljše razumevanje, pa je najbolje, da si pogledate vtise otrok ter animatorjev.

Oratorij je bil nekaj posebnega, mislim da smo v Mariji Dominiki lahko našli pravi zgled in preko katehez našli svoje poslanstvo v župniji in doma. Otroci so veliko ustvarjali in imeli pestro izbiro delavnic, na katerih so lahko ustvarili zelo uporabne pripomočke za krajšanje počitnic. Kljub začetnemu dežju nas vreme ni razočaralo, kvečjemu pogrelo, kar pa smo si poskušali omiliti tudi z vodnimi igrami. Animator Nejc

Naučila sem se, da moramo drug drugemu pomagati in zaupati, če hočemo biti prava skupina. Teja

Na pohodu do gradu Hmeljnik sem spoznal, da nas Jezus res vodi. Alen

Na oratoriju sem se veliko naučil. Všeč so mi bile delavnice in igre pri cerkvi in ko smo se naučili veliko pesmi. Matej

Letos sem se po enoletnem premoru ponovno potrudila in si vzela en teden časa, da sem animatorka. Vem, da sem s tem nekaj storila ne samo za otroke, ampak tudi zase. Svoj prosti čas, ki bi ga po vsej verjetnosti preživela nekje na hladnem v družbi računalnika, televizije, itd. sem podarila drugim. Morda ni bilo vedno vse tako, kot smo si zamislili (bilo prevroče, pa otroci niso poslušali in so delali ravno tisto, kar si rekel, da ne smejo in je bila včasih zaradi tega moja potrpežljivost na preizkušnji ). Pa vendar mi bo v spominu ostalo to, kar mi je bilo podarjeno: veselje in smeh. Bil je naporen teden, pa vendar sem od njega odnesla več, kot pa če bi ostala doma. animatorka Anja

Ko smo vlekli vrvi smo vedno zmagali, razen, ko so animatorji goljufali in vrv privezali za drevo. Všeč so mi bila kosila. Moja mami bi morala iti na prakso. Eva

Letošnji oratorij je bil zame zanimiv. Kot animatorka sem imela tudi dosti priprav za druge dni. Vesela sem da me je Jezus poklical v to službo in ni mi žal za te minute in ure, ki sem jih porabila za oratorij. K temu so spodbujali tudi otroci. Teden je bil zanimiv in pester. Naučila sem se dosti novega. Animatorka Nina

Všeč mi je bila skupina v kateri smo kot najboljši tim sodelovali vsi. Animatorji so bil cool in bili o razumevajoči. Jure

Všeč mi je bila delavnica letalo, zato ker lepo letijo, vodne igre, ko smo se špricali. Animatorji . Nejc

Letošnji oratorij mi je tako kot vsak zelo zanimiv, saj animatorji in župnik poskrbi, da nismo lačni in da se na oratoriju ne dolgočasimo. Zelo smo mi bile všeč tradicionalne vodne igre in popoldanske igre na sploh. Tudi v skupini smo se zdelo dobro razumeli in skupaj vsak dan razmišljali o odgovoru na vprašanje, ki so nam ga zastavili animatorji. Najbolj mi je bila všeč jutranja igra o Mariji Dominiki ter jutranja molitev. Nika

Na oratoriju smo se naučili, da moramo odpuščati, pomagati, biti preprosti in poslušati Jezusa in izpolnjevati evangelij. Neža

Meni so bile najbolj všeč vodne igre, ker sem bila vsa mokra in smo se špricali in igrali z vodnimi balončki. Všeč so mi bile tudi delavnice, najboljša je bila tista, pri kateri smo izdelovali knjige. Trina

Všeč mi je bilo, ker sem spoznal nove pesmi in prijatelje. Maj

Všeč mi je bil izlet, ko smo iskali animatorja. Tadej

Všeč mi je bilo kosilo, ker je bilo dobro in pripravljeno z ljubeznijo. Igre so bile zabavne in delavnice zanimive. Aljaž

Všeč mi je, ker sem spoznala Lauro. Urša

Letošnji oratorij mi je bil zelo všeč, saj smo spoznali veliko novih prijateljev in animatorejv. Jutranje igre so bile zabavne zanimive in poučne. Z dobrimi animatorji smo se v kateheza zabavali in igrali, naučili smo se veliko zanimivih pesmi, najboljša je bila »ploskaj in udari v tla...« Lucija

Všeč mi je bilo to da smo se ves čas zabavali. Da smo imeli vsak dan igre, da so bile postaje na pohodu zanimive , da smo imeli zelo zanimive kateheze , da smo imeli zanimive delavnice, da smo imeli dobre animatorje.

Všeč mi je bilo ker so bili animatorji s katerimi smo se dobro razumeli. Igre so bile zelo zanimive.

Všeč mi je bilo, ko so igrali predstavo o Mariji Dominiki.

Na oratoriju mi je bila všeč kateheza ko smo velikokrat kaj ustvarjali , ko smo vsak dan odprli novo okence in se o tem pogovarjali. Bili so tudi najboljši animatorji, s katerimi smo se dobro razumeli. Jutranja igra je bila zanimiva in smešna, zelo pa so mi bile všeč tudi pesmi. Urška

Oratorij je super , ker so bile uvodne igre, ker smo šli na izlet, ker smo imeli najboljše delavnice in ker smo imeli najboljšo hrano od najboljše kuharice Ani. ORATORIJ JE SUPER!!!!!!!!!!!!!! Lina

Na pohodu mi je bilo všeč, ker sem šel po dolgem času na grad Hmeljnik. Pri igrah pa mi je bilo všeč, ko so iskali Patagonijo. Lan

Všeč mi je bilo, ko smo bili pri Urbanu na igrah in ko smo dolgo hodili. Tudi kateheza mi je bila všeč, ker sm imela najboljše animatorje. Maja

Všeč mi je bila delavnica knjige, kosilo makaroni z mesom, pesem Zaploskaj in udari v tla, vodna igra z milnico na polivinilu, in to, da smo jedli na tleh.

Všeč mi je bilo, ko mi je eden zlil na glavo vodo. Tim

Kosilo mi je bilo všeč, ker je bilo narejeno z ljubeznijo. Igra mi je bila zelo zanimiva. Animatorji so bili zelo dobri. Samo

Naučila sem se, da moramo drug drugemu pomagati in zaupati, če hočemo biti prava skupina. Najbolj mi je bila všeč delavnica ura, ker je uporabna. Najbolj všeč so mi bile vodne igre, saj je osvežitev na tako vroč dan prišla prav. Teja

Najbolj so mi bile všeč ljubezni, pohod, delavnica in kosilo. Anja

Spoznala sem kako je živela Marija Dominika. Všeč mi je bila igra in pesmi, ki smo jih peli. Všeč mi je bil tudi pohod, saj smo imeli različne točke in pri vsaki smo imeli naloge. Najbolj všeč pa mi je bila delavnica pikapolonic, ker smo na balon lepili natrgan časopis, nato pa smo jih pobarvali v pikapolonice. Ana

Naučil sem se, da moram pomagati vsem ljudem. Všeč mi je bila igra. Jan

Najbolj so mi bile všeč delavnice, ker so bili izdelki izvirni. In animatorji so bili zelo dobri. Zala

Všeč so mi bile vodne igre, ker smo se polivali z ajmarjem. Matej

Všeč so mi bili animatorji naše skupine, ker so prijazni in znajo pomagati. Všeč mi je tudi kuharica Ani, ker odlično kuha. Sara

Vodne igre, ker sem bil moker. Delavnica avionček, prvi dan iger in šesti dan oratorija. Luka

Najboljša na oratoriju mi je bila igra (Marija Dominika), na izletu, ko smo bili pastirji, delavnice (letala, živali na kuhalnicah, čebelice, pikapolonice), animatorji (bili so prijazni). Ula

Oratorij mi je bil zaradi tega všeč, ker so bile igre. Všeč mi je bilo, da sem bila v tej skupini (Smrkolini). Všeč mi je bilo pri igri, da so se sestre imele rade. Nuša

Na oratoriju sem doživela veliko zanimivega, ko so na primer vodne igre, delavnice, igra ...
Naučila pa sem se: življenje Marije Dominike Mazzarello, nove pesmi ...
Katja

Naučila sem se, da treba vsak dan moliti in da treba še drugim pomagati, da ne gledamo samo nase, ampak da tudi za druge kaj ostane. Všeč mi je bilo, ko so bile vodne igre in ko so nas špricali. Edita

Na oratoriju mi je bilo všeč (zanimivo):
- ko se dva animatorja prepirata pri delavnici; njega razumet- to je pa zadnja stvar, - ko smo vlekli vrvi, smo vedno zmagali, razen, ko so animatorji goljufali in vrv privezali za drevo,
- všeč so mi bila kosila – moja mami bi morala iti na prakso.
Eva

Na oratoriju so mi bile všeč skupine, bili so dobri animatorji. Popoldanske igre so mi bile zelo dobre. Dobro mi je bilo tudi takrat, ko smo se zjutraj igrali med štirimi ognji. Všeč mi je bilo, ko so zjutraj igrali predstavo o Mariji Dominiki. Tim

Da moraš drugim pomagati. Da lahko nekaj narediš brez nagrade in si skromen. Ajda

Da poslušam, da pomagam drugim, da sodelujem, da pišem in rišem. Eva

Da moram pomagat ljudem, jih poslušati in jim svetovati, jim odpuščati in če so osamljeni, se z njimi pogovarjam. Maruša

Všeč mi je, da imamo delavnice in popoldanske igre ter da imamo dobro skupino. Maks

Najbolj so mi bile ušeč skupine in njihova izvirna imena. Jutranja igra je bila zanimiva. Vodne igre so bile zelo mokre. Pohod je bil naporen, dolg in precej zanimiv zaradi številnih vmesnih nalog. Anja

Letos na oratoriju smo imeli zgodbo o Mariji Dominiki, ki je pomagala drugim, ustanovila Hčere Marije Pomočnice in složno prebivala s sosestrami. Naučila sem se, da moram tudi jaz pomagati, se veseliti z drugimi in da moram ljubiti vse po vrsti. Petra

Všeč so mi vodne igre, izlet, spoznala sem nekaj o gradu in spoznala sem Ajdo. Zala

Najbolj so mi bile všeč vodne igre, tretji žarek, igra zjutraj, delavnica (knjiga), igre, kosilo, izlet. Ni mi bilo všeč prvi dan, ker me takrat ni bilo. Kaja

Všeč mi je bila igra, ker nam je Marija Dominika dober zgled. Najboljši žarek dneva mi je bil "Jaz sem dobri pastir". Všeč so mi bile popoldanske igre, ki so se navezovale na jutranjo igro. Najboljša delavnica mi je bila ura, ker sem tam zelo užival in največ ustvarjal. Animatorji so bili dobri, prijazni in veseli. Martin

Letos mi je bil oratrij zelo všeč, ker sem spoznala Marijo Dominiko Mazzarello. Všeč mi je bil vsak dan, saj je bil cel teden sonce, samo prvi dan je deževalo. Najboljši dan mi je bil petek, saj je bilo zelo vroče in so bile vodne igre. Tina