Na presenečenem obrazu se je narisal širok nasmeh ... Mož v DSO je ostal brez besed in pritekle so mu solze veselja in prebujenih spominov ... Rekli so, naj drugo leto spet pridemo naokoli ... 

To je le nekaj vtisov kandidatov za birmance, ko so v dneh po rojstnem dnevu našega Odrešenika trkali in zvonili na vrata naših domov kot koledniki. Trije sveti kralji so naredili kar nekaj kilometrov, ko so sledili zvezdi repatici. Bili so utrujeni, a utrujenost zaradi dobrega dela je prijetna utrujenost. Darove, ki so jih pri tem prejeli, bomo predali Misijonskemu središču in tako podprli projekte naših misijonarjev za pomoč otrokom in mladini.

Lep je občutek, da bo zaradi mojega dejanja nekdo srečnejši; tisti, ki so nas toplo sprejeli, in tisti, ki bodo prejeli zbrane darove. Da je sreča večja v dajanju kot v prejemanju pa že tako vemo.

Povabljeni, da se drugo leto tudi vi pridružite spremljevalcem kolednikov in jih popeljete tudi v svojo vas.