V soboto, 9.3.2024, se je na ustvarjalnih delavnicah, v župnišču, zbralo okoli 50 veroučencev. Skupaj s prostovoljci Karitas so izdelovali  rože iz krep papirja za okrasitev butaric, zapestnice - desetke rožnega venca, kozice in ptičke iz kartona, dekoracije s pirhi in plakat.

Na nedeljski stojnici smo izdelke s hvaležnostjo ponudili vsem, ki so darovali za nakup koze v Afriki in Albaniji. Koza družini omogoča preživetje. Daje mleko, mlečne izdelke in meso. S prodajo mladičev olajša denarne težave. Poskrbi tudi za delavne navade in igro.

Na ta način  so veroučenci dodali svoj delež v boju proti revščini. Pomembno je, da vsak naredi to, kar zmore. Že majhni koraki dobrote naredijo svet lepši in pravičnejši.

Zbrano smo nakazali Slovenski Karitas, za akcijo " Kupim kozo."

Vsem najlepša hvala za velikodušni dar.